• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Anket Diş Eti Çekilmesi Rahatsızlığı Yaşadınız Mı?

Diş Eti Çekilmesi Rahatsızlığı Yaşadınız Mı?

• Kullanılan toplam oy
    145
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
üstat çok fazla bilgi alamadım,çünkü bizim e-sig şikayetlerimizle ilgili hastası yokmuş,likitteki bileşenleri anlattım tek tek,araştır bunları anlat bize dedim:)önümüzdeki ay muayenehanesine gidip üst damağımı kontrol ettireceğim.Dişlerin sıcaklık tolerasyonu yüksek dedi,mesela çay içiyoruz gibi örnek verdi..Haydar hocamın başına gelenleri okuyunca da olayın ehemmiyetini daha fazla anladım,çok fazla dikkat gerektiren bir konu.

TCR kullanan var mı? eskidenn taaa taş devrinde TCR yoktu.. ule bunun buharı kaç dereceye çıkıyor diye ölçmüştü bir kardeşimiz.. yanlış kalmadıysa aklımda 217 derece sıcaklık vardı.. Çay çorba ne onun yanında.. bi daha düşünün.. :cool: :cool:

Ağırlıklı kanthal ciyim abi.Ancak tc yi severim ve kullaniyorum da
Epey bir sicakliktan bahsediyoruz şu halde,benimde merak ettigim kısım tam da buradan sonrası iste.
Buharin gecis esnasinda ki ısı kaybı ve ağızdaki tolere.Muhtemelen ciğere gidene değin epey kayıp yaşıyordur
Konuda bu ya dis sagligi sonuçta oradaki etkiyi biz her ne kadar ohm un dusuklugu yada yuksekligi desekte belirli bir sicaklik araliginda cikis yapiyor/yapmak zorunda
O yüzden muhim olan kısım bence ne kadar az maruz kaldığı
Edit: ve tabiki dis sagligi/bakımı

Özellikle diş ve diş etiniz hassas yada problemli ise kesinlikle sıcak buhar içmeyin arkadaşlar, hergün dişlerinizi fırçaladığınızı varsayarak haftada en az iki kez gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra listerine( mor şişe) ile en az 2 dakika gargara yapmanızı tavsiye ediyorum. Böylece ağız ve diş eti bakımınızı yapmakla birlikte tat alma duyularınız da bir nevi sıfırlanmış oluyor, hani buharcı dili dediğimiz olay için de birebir.

Evet yaşadım. Düzenli günde 3 kere yumuşak fırçalama ile bir nebze azaldı sanki.

2016 senesinde 4-5 ay yaşamıştım, kekik yağı ve parodontax ile diş etlerim sağlığına kavuştu.

Son düzenleme:
buraya da damlıyayım;

çünkü dişlerim sızlıyor, bir dişimdeki çekilmeyi çok net görebiliyorum. gerçi buharı oraya çekemiyorumdur ama...

ohmu yükseltip wattı düşürücem son 1-2 sarımda becerdim gibi...

bir de dl kullanırken böyle bir durum yoktu... mtl ye geçince oldu gibi geliyor bana bu durum... bir buçuk yıldır buhar kullanıyorum bu tarz bir durumla karşılaşmamıştım. hatta dl rda da bile dişlerim sızlamıyor... sanırım mtlde buz gibi buhar verecek bir atomzier almak farz benim için...

hocam teşekkürler etiket için. ben de mesaj gitti sanıyordum.
hocam fev 4.5s+ kullanıyorum. 2 gün önce de 30 ga ka1'e geçtim(32 ga, 1.82 ohm, 8.7 w). teli de kör tarafa yatırıyorum. cidden şuanda soğuk bir buhar var. hatta 32 ga ya da ribbon tele geçmeye planlıyorum. benim sorum bu çekişmenin nbase markasından olma içeriği var mı? çünkü yaklaşık 2 hafta önce avoria-avoria-chem base kullanmaya başladım.

dipnot: bu hafta işe başlama durumum var. çalışma takvimim belli olduktan sonra diş hekimi randevusu almayı planlıyorum.

hocam bir diş hekimi ahbapla konuşmuştum çekilme ancak durudurlabilir demişti. yani kayıp yaşamadan o haliyle durdurabilirsin.

önerdiği bir diş macunu vardı bulunca paylaşıcam. yumuşak bir fırça ile kullanın mutlaka. şu an nbase değişimi sizi rahatlatmayacak. 30 ga fev ile devam ededurun o arada diş hekimine mutlaka görünün.

tedaviden sonra 30ga fev ile devam ederseniz soruın olmayacaktır. bende o şekilde olmuştu.

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt