• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Anket Driptip Üretilsin mi ?

Üretilsin mi ?

• Kullanılan toplam oy
    109

Gazi

Community
Herkese merhabalar,

Zehir konusunda gördüm acayip hoşuma gitti. Hangi üstadın paylaşımı hatırlamıyorum affola ????
44E1F605-5AD9-4563-9728-76C270F9C9F1.jpeg
F4164AEA-C48F-415E-A471-D85BCFC463AF.jpeg

Acaba bizim üreticilerimiz şunlara benzer driptipler üretse mi ? Ne dersiniz ????????‍♂️

Son düzenleme:
Bizim üreticiler ilgilenirler mi bilmem ama "geltir" Geleneksel Tıraş Forumunda olan baska arkadaş varsa. Orada porsuk fırça ve sapı imalatçıları var. Reçineden kozalak kullanarak çok mükemmel fırça sapları ve kişiye özel imalatları var. Oradaki imalatçılara ulaşabilirsek belki birşeyler çıkar.
IMG_20220215_075149.jpg

Burada da üretim olsa çok birşey değişeceğini düşünmüyorum açıkçası.
Ürünleri belli bir ölçüde cnc de işlemek küçük parçalar için çok maliyetli. Cnc uygun fiyatlara çıkması için yani amortismanın yükselmesi için adet 2000 parçaları bulması gerekir. Ayrıca birde stabwood parçalardan uç kısımları işlemek, bu işte en maaliyetli kısmı maalesef. Oradaki üretici elde tornada yapıyor bu sebeple fiyat uygun çıkıyor, ama siz burda her parça için cnc de işleme yaptırmaya kalksanız oradakinden daha maaliyetli olur. Yani çok mümkün gibi durmuyor, ancak uç kısımları standart pom veya pei veya teflon materyalden üretilirse maaliyet biraz düşer. Ama maalesef türkiyede 50-100 adet satılır ve gerisi beklemede kalır. Kimsede 50-100 adet için o maaliyetlere girmez tahminimce. Örnek veriyorum türkiyede yapılan standart bir driptip için kim 150-200 tl öder? Ben ödemem. Çünkü oradaki driptipleri albenili hale getiren şey farklı farklı materyallerden üretilmesi. Bu sebeple sizi çekiyor kişiye özel olması.
Yani çok sevdiyseniz bence oradan edinebilirsiniz, en kolay yolu bu bence.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Konu neden silinsin ya hu. Gayet güzel bir konu. Ayrıca coğrafya kaderdir ancak çılgın Türk'ler gerçeği yadsınamaz. Bu konu kalsın böyle???? Camianın arz tarafında, kullanıcıları ve bu kafada olmayanları kast etmiyorum, yine bir sözüm ona doymuşluk, yine bir sözüm ona olanla yetin tavrı hissediyorum. O noktaya da müdahil oluruz gerekirse.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bencede konu kalsın @Koba üstada katılıyorum, bir gün biri çıkar ben yaparım bunları der.
Ben işin üretim tarafıyla çok haşır neşir olduğum için özet bir maliyet yazdım. Maalesef elinde ekipman olmayan, ben gibi sürekli dışarıdan bişeyler ürettirme çabası olanlar için maliyetler yükseliyor.

iyi ama bizde sanırım yerli üretim drip tip var
iki üretici olması lazım, birini hatırlamıyorum belki bırakmıştır üretimi ana diğer arkadaşla alışverişim oldu, severim kendilerini... aslan! gibidir yan forumda aktif ama buralarda aktif mi bilmiyorum
kendi iddiaları belçikadan ultem 1000 ithal edilip üretildiği şeklinde
75tl ulteme fiyat çekmiş ki çok normal geldi bana

1,930Konular
128,745Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt