• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Anket MTL'de Favori Tel Kalınlığınız Nedir?

MTL kullanımda tercih ettiğiniz tel kalınlıkları nedir?

• 24ga

Oy: 2 0.7%
  • 25ga

Oy: 1 0.4%
  • 26ga

Oy: 68 24.5%
  • 27ga

Oy: 78 28.1%
  • 28ga

Oy: 152 54.7%
  • 30ga

Oy: 26 9.4%
  • 31ga

Oy: 2 0.7%
  • 32ga

Oy: 7 2.5%
  • 29ga

Oy: 11 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    278
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Şuan birini alabilirim. Gerçi nereden alınacağını da bilmiyorum. (major, uzimods'da tükenmiş zaten.) bir de major için ahşap kutuluyu öneriyorlar, dropkit varmış, gerçi dropkitin ne olduğunu da bilmiyorum. Anlaşılan azcık yeniyim ????

yanlış bilgi almışsın kardeşim.
2 set var majörde
ilk set ss klasik baca ve ss drop kitten oluşuyor. sıfır satışı 200+kargoydu. ikinci eli yaklaşık 150 TL civarında satılıyor.
ahşap kutu yukarıdaki ss sete ilaveten ultem klasik baca ve ultem drop kitten oluşuyordu onunda sıfır satışı 400+ kargo (10TL) bununda ikinci eli 350 YL civarında.
tabi satışta olmaması piyasada az satılması arz/talep dengesi içerisinde bazı yüksek fiyatlarıda görebiliyoruz.
ikinci el satış için burasını ve diğer platformlardaki satış yerlerini takip etmeni tavsiye ederim :)

drop kitin amacıda aromayı biraz fazlalaştırmak. buhar çok az ılınıyor ama aroma artıyor. majör ahşap kutu incelemesi varmı youtube da bilemiyorum.

Ben maliyeciyim Üstad.
Para işine hiç girmeyin. Bize yeten bir para daha bulunmadı. Hep borç, hep borç.
Hafta içi her zaman bir ÖM kadar yakınım Majör konusunda. Haftasonu kızım telefona el koyduğu için geç dönüş yapabilirim.

28ga kanthal a1 aroma için tercih edilir mi, yoksa tek tercih sebebi soğuk buhar olması mıdır?

Kullanılan tel kalınlığı ve kaç tur sarıldığı yani yüzey alanı ile ilgilidir aroma. Ne kadar geniş yüzey alanı o kadar çok aroma. Bunun yanında o sarıma gerekecek güç ile birlikte gelen sıcak buhar. Bu açıdan bakılırsa evet daha kalın tellere göre soğuk buhar denilebilir 28ga için. Fakat bu da kullanıcının damak yapısına göre değişir ki bana göre 28 ga tel de kalın.

Sonuçta hep söylüyorum bunu ama teller inceldikçe buhar soğur ama aroma azalır. Sabreden derviş misali bir süre katlanirsaniz bu duruma tekrar damak hassasiyeti yerine gelir ve hem soğuk hem de iyi bir aroma hissetmeye başlarsınız.

Ayrıca belirtmekte fayda var ki bazı büyük yanma odalı ve uzun tanklarda 28ga ince kalırken, minik tanklarda kalın denilebilir ????????‍♂️

1,930Konular
128,745Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt