• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Flavour Smoke DIY Kit İnceleme Alanı

Germknöde
Kurulum
: Gear RTA, Dr. D. Coils Alien Clapton coil, Fiber N'Cotton v2 pamuk, 0.24 ohm, 38 watt

İçerik: H.aşhaş tohumu ile kaplanmış, sulu erik reçeli ile doldurulmuş ve ince vanilya sosu ile çevrili hassas Bavyera maya hamuru.

Hissiyat: Bazı tatlar, bazı aromalar vardır, kendine has dokuları ile ön plana çıkar. Herkese hitap etmez ama sevenleri de onları tam sever. Germknöde öyle bir aroma. Gurme damaklara hitap etmek üzere ortaya çıkmış ve sevenlerine emanet edilmiş adeta. Erik gibi az tercih edilen ve hayli risk barındıran bir aromayı alıp hamurlara bulamak ve üstüne de h.aşhaş ekmek kabul edelim orijinal bir fikir. Böyle bir tada damağımız alışkın olmadığından iki şeyden biri oluyor: Ya daha ilk nefeste çok ilginç geliyor ve seviyoruz ya da garantici ve yeniliklere kapalı isek reddediyoruz. Ben ilk grupta yer alanlar arasındayım. İlk nefeste aşk böyle bir şey sanırım. :) Koleksiyonluk bir tat oldu benim için. Enfes bir pastane tadı bu. Enfes ve nevi şahsına münhasır. Taklit dahi edilemez. Hamurlu dokusunun sadece arasına değil her tarafına bulanmış bir erik marmelatı tadı ve bu ikisini tamamlayan bir aktar notası: Ona h.aşhaş demişler. Bir tür ot gibi, bir tür baharat. Daha ilk gün Drop'ta denemiş ve sevmiştim. Şimdi Gear'da daha sakin ve daha oturaklı bir tat elde ettim. Erik kısmı mor erik cinsinden. Hatta erik kurusu demek lazım. Bunca sevmeme rağmen çilekli çizkek ya da limonlu turta gibi aşırı klasik tatlara alışan damaklara sahip olduğumuz için yine de riskli diye not düşüyorum. Ya bu riski alıp gemileri yakacaksınız ya da klasik tatlardan devam edeceksiniz. Genel toplamda benim beğenilerime bir yenisi daha eklendi. Ne zamandır orijinal bir pastane tadı yakalayamamanın düşüncesi içindeyim. O yara kapandı.

Not: H.aşhaş kelimesini böyle yazmak zorunda kaldım, açıktan yazınca sistem yıldızlıyor.

Frozen Red Juice
Kurulum
: Gear RTA, Dr. D. Coils Alien Clapton coil, Fiber N'Cotton v2 pamuk, 0.24 ohm, 38 watt

İçerik: Dondurulmuş Kırmızı Meyve Suyu (Hafif, kremsi bir nota ve nazikçe buzlu, sulu yaban mersini)

Hissiyat: Flavor Smoke'tan özellikle buz efektli aromaseverlere klas bir armağan daha. Meyve grubu aromalarında sıkça kullanılan yaban mersinine buz ve krema ekleyip servis etmişler. Yaban mersini, bu aroma grubunda ek meyveler varsa bile en fazla hissettiğiniz tat oluyor. Kokusunda kremayı daha çok almanıza rağmen tatta yaban mersini ve buzun arkasında kalıyor. Ama yine de varlığını hissettiriyor. Buz konusuna gelince: Drop RDA gibi çift bobinli ve özellikle RDA tipi cihazlarda buz efekti kendini net şekilde ortaya koyuyor ve "buraların kralı benim" diyor. Eğer buzlu aromalarla derdiniz varsa uzak durmanızı tavsiye ederim. Eğer buzlu aromalara ayrı bir sempati besliyorsanız son derece kaliteli bir buz efektörünün kullanıldığı bir aroma tüketeceğinizi unutmayın. Boğaza hücum etmeyen ama vazifesini layıkıyla yapan bir buz bu. Beraberinde yaban mersinini iliklerinize kadar işletiyor. Ben daha sakin bir tat elde etmek için Gear RTA gibi tek bobinli ve aromayı iyi veren bir atomizerde tüketmeyi daha çok tercih ettim. Aromanın en tehlikeli yanı içtikçe içiyor olmanız. Dur durak yok. Bıkmak yok. Sıkılmak yok. En azından bende böyle oldu bu durum. Bu aromayı hızlı tüketmenizi tavsiye ederim. Birkaç ay önce kendisini ilk demlediğimde elimde biraz bekletmiştim. Ve birkaç ay sonra tatların ağırlaştığını ve aromanın kendisini içirmeyecek bir kıvama getirdiğini gözlemlemiştim. İcap ederse DIY kiti ikiye bölüp 30 ml şeklinde demlemek de bir tercih olabilir. Mtl tipi içimde denemedim ama DL'de gayet güzel akıyor.

Emeğinize sağlık hocam bende kendi deneyimlerimi paylaşayım. Şimdilik strawberry vanille ve vanillepudding aromalarını deneme fırsatım oldu. 5.gün sonunda denedim ve ikisinin aroması da istediğim kıvamda oturmuş ikisi de benim için adv likitler kesinlikle baymıyor. Strawberry vanille'de beklediğim olgun çilek aromasını alamadım normal çilek ve krema vanilya tadı alıyorum ama bu kötü demek değil dediğim gibi adv baymayan lezzetli bi likit. Şimdilik favorim vanillepudding oldu böyle bi aromada biraz olsun yapay tad beklersiniz ama hiç yapaylık yok gurme değilim tam anlatamam ama merak eden herkesin denemesini tavsiye ederim kesinlikle pişman etmeyecek bi marka.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt