• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Solub Aroma Yorum Ve İnceleme Alanı

Starmaster

Community
solub-arome-reactor-pluid-10ml-aroma.jpgimages (22).jpegimages (21).jpegsolub-aroma-la-derniere-800x800.jpg

premium karışım aromalar başlığında yorumlar var ancak
artık kendi başlığına ihtiyacı var sanırım. derli toplu olması açısından.
solub arome bir fransız şirketi.
yemek aroması nbase ıvır zıvırda satıyor
:)

çeşit olarak çok fazla çeşidi var.

ve birçok aroma satıcısı ve ikinci elde var.
sizin yorum değerlerindirmeleriniz nelerdir ?
en sevdiğiniz üç aromasını sayınız
:)

Banana bikers

diğer aromalara sırayla geçicem.
solub diğer aromaları zevke göre değişebilir. ancak
muz konusunda baya iyi demler demlemez iyi muz ve karamel tadı ortaya çıkıyor .
ve bir süre tütün ortada gözükmüyor. erken denerseniz yanlış değerlendirme olabilir.
1,5 ay demlemeden sonra tam olarak karamel muz tütün. dengeli ve zevkli içimli bir
likit oluyor.

Solube aromaların en büyük problemi oranını pek bilmiyoruz. Elimizde reçete doneleri çok az. Bir çok aroması mix ama alan kafasına göre bir oranda demliyor sonra sonuç hüsran

Şu ana kadar denediklerim;

Gorilla V2 1-1,5 yıl önce demlediklerim gibi değil. :( Bundan sonra da demlemem. Genelde en beğendiğim aromasıydı.
Banana Bikers : yok zamanda idare eder bir aroma. Kötü değil, ama çok beklentiniz olmasın.
Cafe vanilla caccao: Antibiyotik kokuyor :(
Peache Melba : Şeftalili bir şey ama :) Böyle gazete kağıdına sarılmış şeftali yediğinizi düşünün! Öyle bir şey işte :)
Chateau Haut: Sakın almayın. Çok umutla 180 ml likit demledim. Acayip büyük bir hüsran oldu.
Framboise Sabayon : ilk demlendiğinde idare ediyor ama sonradan frambuaz uçuyor. Anlamsız bir şey kalıyor.

Saygılar.

Solub çok fazla aroma üretiyor.
Bazıları pek eleştiriliyor.
Ancak iyi tarafı toplu satışta indirim yapıyor.
Buda bize indirimli gelmesini sağlıyor.
Karışımlar daki muz aroması güzel.
Birde cidden bazı aromaları özellikle tütünlü leri demlendikten sonra karakter değiştiriyor

Şimdiye kadar denediklerim
Chasseur de Primes : Bobas klonu olarak üretilmiş ama alakası olduğunu zannetmiyorum buna rağmen %2 inawera flue cured + %10 chasseur de primes 45 gün sonra tatlı tutunseverleri memnun edecek bir likit oldu
Banana Bikers: %11 demleyip 40 gün sonra güzel bulduğum bir likit ortaya çıktı, ben meşe fıçıda dinlendirdigim vg/pg ile daha odunsu bir tütün tadı elde ettim isteyen oakwood aroması ilavesi ile (%1.5-2) benzer bir tat elde edebilir.
Chateau Haut: Bu aromayı çok fazla eleştiren olmuş, ben yine meşe vg/pg ile %2 Kentucky Bourbon (TFA) ile demleme (%10) yaptım ve gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim.

Bananas Bikers %8 ile demleyip içtim. Beğendim tekrar alıp demleyip içtim. Sonra CdD, FE filan denedikten sonra listemden çıkardım.

60 gündür duran Banana Bikers'ı dünden beri içiyorum, Erlkönigin'de titanium ile, muz aroması içtiğim diğer markalara göre çok daha içilebilir ve yapay olmayan bir tadı var. Likitin genel olarak tadı E-Liquid France'ler gibi, herşeyden az az var ve içerken hissediliyor, baskın tat yok. 100ml olarak demledim diye ilk zamanlar düşünüyordum içemem diye ama beklentimin çok dışında oldu, gidiyor şu an.

Yıllar önce Lapin Original almıştım* ve ilk karıştırma anından yardırmıştım, demlenemeden de şişenin dibini görmüştüm diye hatırlıyorum. Çok orijinal bir muzlu aromaydı gerçekten. Araya hep başka maceralar girdiği için değişmezim olamamıştı, ama bugünkü siparişimde tekrar aldım bakalım aynı etkiyi bırakabilirse sabit likitim yapma projem var. Yanı sıra aşağıdakileri de aldım bu sefer, tecrübelerimi paylaşacağım..

Lemon Cream
Banane Fraise Creme
Breakfast
Framboise Sabayon

edit: *

Son düzenleme:
Bu konuya baya bir aroma yorumu yaparım bir ara. Baya çeşidini aldım. İşin güzel yanı ben çalkala iç yapıyorum sonradan aroması gidiyor çünkü. Yukardaki arkadaş da bahsetmiş. Framboise sabayon mesela efsane güzel %10 ile üstüne çıktın mı tadı naneye dönüyor ve 15 günden sonra turtamsı tadı ortaya çıkıyor frambuaz baya yok oluyor.

Biraz daha vaktim olsa tümünü alıp denemek istiyorum bu markanın; ulaşması kolay, fiyatı uygun ve özgün aromaları var. Ama gerçekten çok çeşit var, en az 25 tütün aroması al karıştır, bekle dene derken... o_O

2086C2F1-3D2D-4B78-B3D0-C0D5BF9C4C12.jpeg

Oleon Bio 70vg/30pg 6mg Merck'e biraz ara verip aynı oranlarda eski favorim Sigma Merck Merck ile 0.43 ohm Ss316L Clapton 2.5mm iç çaplı coil ve muji'li Subtank Mini'de önce 1 tank sade nbase ardından da 1 tank Lapin Original tükettim. Diğer 4 aromalı likitleri ise yarımşar tank tükettikten sonra coil hala daha 10 numara 5 yıldız kondüsyonda. Yani solub ile yaptığım likitler demlenme öncesi coil dostu, bu durumun demlenme sonrasında da değişeceğini pek sanmıyorum.

Demlenmelerini beklemeden yardırdığım likitler ile ilgili ilk görüşlerim deneme sırası ile şu şekilde...

Lapin Original: Lezzetli, vanilyalı bir muzlu puding kıvamında. Demlenince daha da güzel olacaktır, demlenmeden önce de oldukça keyif aldım.

Breakfast: Tost ekmeği üzerinde reçel gibi gerçekten, ama ne reçeli olduğunu çok kestiremedim, an iyibariyle tost kısmı baskın. Bunu biraz daha demlenmeden tekrar içeceğimi sanmıyorum.

Lemon Cream: Limonlu popkek'imsi, ama içeriğinde ürün açıklamasında belirtilmeyen bir ferahlık durumu var, ws-23'den ziyade bana koolada gibi geldi, ama yanılıyor da olabilirim, nane olduğunu sanmıyorum. Kek kısmı hissedilse de limon ve serinlik fazla olduğu için demlenmemiş halinden pek haz almadım. Demleme sonrası limon'unu kaybetmeyip kekini/kremasını öne çıkarttığında giderli olacaktır, çünkü serinlik kısmı aşırı fazla değil, alttan alttan geliyor. He bir de midemi kaynatır gibi oldu, demlenmeden denenmesini tavsiye etmiyorum, yarım tankı zoruna birirdim.

Banane Fraise Creme: Direkt çocukken yediğimiz karton paket muzlu puding ???? Çileği de varımsı, ama çok çok altta şu an. Bu haliyle de 10 numara ama demlenme sonrası Lapin Original gibi bu da favorim olacak, eminim.

Framboise Sabayon: Bu bana 2 şeyi hatırlattı... İlki frambuazlı niğde gazozu ???? İkincisi ise kent'in poşete sarılı minnak şekerlerinden favorim olan mor renklisi ☺ Kesinlikle shake and vape'lik aromalardan. Diğer arkadaşların dediği gibi demlenme sonrası frambuazında azalma olmazsa party hard, ama demlenmeyi görebileceğini pek sanmıyorum ????

Bu denediklerimi resmi sitesinde 70vg/30pg için önerilen oranlarda %20 şeklinde karıştırdım...

728983A2-17E9-4DBA-A65B-F4DCF7068B6C.jpeg

24gr nbase üzerine 6gr aroma şeklinde 30ml şişelere koydum.

Artan 3 küsür gram aromaları da ayrı 30ml şişelere kısmen %10 şeklinde karıştırdım.

"Geriye 4 kalıyor, ne 3 küsürü" diyebilirsiniz belki ama... Ya benim terazi yanlış, ki sanmıyorum... ya da aromalar dolum olduğu için biraz orantısız geldiler. Bazısında 3.50gr, bazısında 3.00, bazısında 3.40 kaldı. Neyse... Kabaca yarı oranlarıyla karıştırdım, ve demlenene kadar dokunmayacağım bunlara.

Umarım fikir verir denemeyi düşünenlere...

Saygılar..

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Resmi sitesindeki veriler benim baktığım tüm aromalarında standart olarak şu şekildeydi hocam..

20% concentrate in a 30/70 PG / VG base
15% concentrate in a 50/50 PG / VG base
10% concentrate in a 70/30 PG / VG base

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Dolum satan tedarikçilerimizin yazdığı yüzdeler tam olarak doğru değil maalesef hocam..

1,926Konular
128,674Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt