• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler VaperzCloud Valhalla v2 40mm rda

Galbatorix

Community
Merhabalar Değerli Forumdaşlar,

Sizlere birkaç gündür kullandığım Rdayı tanıtmak ve kendi yorumlarımı anlatmak istiyorum.

kutu içeriği çok boş sadece birkaç post vidası ve 1 takım yedek oring çıkıyor. Bir tornavida olsa fena olmazdı

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Öncelikle 40mm rdayı efektif kullanabilmek için 4pilli bir cihaz şart. Aksi takdirde 9-10 tur clapton telleri ısıtmaya pillerin gücü yetmeyecektir yada 5-6 tur sarımlar ile rdanın verebileceği performansın %50 sini ancak kullanabileceksiniz.

Bu konuyu geçtikten sonra atomizere gelelim;

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere topcapin altına oturan bir ultemi var. Valhalla V2 serisinin diğer çaplardaki atomizerleri ile aynı sistem, hava delikleri topcapin üst tarafına yakın ve ultem sayesinde hava akışı aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü şekilde iletilerek tele alttan vuruyor.

Tabi içerisindeki ultem sayesinde buhar metal yüzeyle temas etmediği için aroma tadına çok yorum katmıyor.

Ultemin bir artısı da zincir çekimlerde bile topcap ısınmıyor. Rdaların genelinde 3-4 çekimden sonra dudakları yakacak kadar ısınma oluyor, bu atomizerlerde böyle bir problem yok açıkçası.

Driptip yuvası 810 değil daha büyük yukarıdaki fotoğrafta üzerine tuttuğum driptip 810 arada baya bir boşluk kalıyor kendi driptipi ile kullanmak mecburi oluyor bu durumda. Fakat driptip çok geniş olduğu için tellerden buhar direk ağızınıza geliyor ve aroma kaybı hiç yaşanmıyor.

Bu durumun bir eksi yanı kullandığınız likitteki pg miktarı ile orantılı. Ben daha önceden demlediğim 60/40 likiti kullanmaya çalıştığımda Pg fazla geldiği için sıçarayan sıcak likit direk ağızıma geliyor ve canımı acıtıyordu. Bu problemide aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz şekilde çözdüm, görsel olarak kötü oldu ancak pgsi yüksek olan likitlerimi tüketene kadar idare edebilirim. 80/20 likit kullandığımda hiç bir problem yaşamıyorum.

Kısacası en yoğun buharı ve aroma tadını aldığım atomizer bu oldu Valhalla v2 30mm rda kullanmış birisi olarak söyleyebilirimki aralarında baya bir fark var. Fakat bu atomizerden ziyade daha geniş sarımlar yapabiliyor olmaktan kaynaklanıyor.

Artılar/eksiler bölümü yapmayacağım bana göre tek eksi yanı driptipin büyüklüğü ama bu da aromayı çok fazla arttırdığı için eksi demek doğru olmayacaktır

DL kullanıcılarının mutlaka denemesi gereken bir atomizer diyebilirim. Bana göre başka kıyaslanabilecek bir rda yok. Valhalla 30mm ile bile kıyaslamak doğru olmayacaktır.

Bu benim ilk yazılı incelemem sanırım. Sürçü lisan ettiysem affola. Eğer memnun kalırsanız bir sonraki incelemem forumda yok ise eğer Kayfun X olabilir.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
iyi Combinaison kurmuşun (y):love::unsure: çekiç & cennet.
benim Nipple RDA şuan kargoda ilkdefa rda kullanacağım çok merak ediyorum nasıl olacak bakalım :)

Eğer bulursam fatboy Alliance denemek istiyorum ama hiç satan görmedim????

babacan bunla çeksen komşuda buharından nasiplenir :)

4 pilli regüle mod bulsam 11 turluk coilden 4 tane takacağım valhallaya da mech mod için çok güvenemiyorum sonra eşek cennetine gitmeyeyim

1,928Konular
128,718Mesajlar
9,873Kullanıcılar
PROMETHAMSon Üye
Geri
Üst Alt