• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Vegabuhar Likit İnceleme

SenseiVape 

Commercial
Web Sitesi
chat.whatsapp.com
Merhaba değerli buhardaşlarım bugün dilim döndüğünce vegabuhar markasının sizlere incelemesini yapacağım
Not:‼ VAKTİ OLMAYAN BUHARDAŞLARIM DİREK EN ALTTAKİ PUAN KLAVUZUNA BAKABİLİRLER ZAMAN GEÇTİKÇE @Koba hocamdan yetki isteyip orayı güncelleyeceğim çünkü daha denemediğim likitler veya zaman içerisinde fikrimi değiştiklerim oluyor herhangi bir sorunuz olursa lütfen konu altından bana sorunuz ki iyice saydam bir hale getirelim bu firmayı:)
Öncelikle belirteyim ki 2 yıllık daimi müşterileriyim o yüzden tecrübelerimi de sizlere aktarmak istedim
Objektif olacağım konusunda hepinizin gönlü rahat olsun herhangi bir sponsorluğum ya da reklam verme amacım yok tek amacım objektif olarak inceleyip alışveriş yapacaklara yardımcı olmak şimdiden iyi okumalar :)

1: Nasıl tanıştım;
Aslında kendileri ile tanışma hikayemiz biraz garip
Sene 2020 ben bu marka likitleri bir arkadaşımdan alıyordum maddi durumu pek yoktu kazandığı 5-10₺ idi ama yardımım dokunsun diye ondan alıyordum
2022 yılının yazında bana bir likitler geldi hepsi çöp ve 30 şişe civarı almıştım hepsi nerdeyse boyalı pg gibiydi,su gibiydi,viskozitesi nerdeyse yoktu????
Benimde kafama taaak etti yazdım kendilerine
Orda olayı anlattım ve şu şekilde çözdük kendisinin bana dediği şey aynen şu
“Şimdi kimsenin günahını almak gibi olmasın ama bizden toplu likit alanlar var e sigara yanında ya da harici olarak iskontolu alıp satıyorlar onlardan biri bir ara bana yazdı abi senin likitler depoda sıcağa maruz kaldı diye o likitlerden biri de tahminimce sana gelmiştir sen artık siparişini burdan bana ver bak o zaman sıkıntı çıkıyor mu çıksa bile muhattabın ben olurum inşallah çözeriz” evet tanışma hikayemiz böyle oldu :)

2: neden vegabuhar;
Öncelikle müşteriyle iletişim konusunda gayet iyiler fiyatları da gayet uygun üstelik nikotin oranları da hemen hemen tutuyor %5-%10 luk bir sapma vardır tahminimce o yüzden vegabuhar:)

3: Müşteri hizmetleri:
Evet genel puanım 10/8
Biraz dediğim dedik bir firma mesela kendisinden aldığım bloddy vampy bir ara coili hızlı yaktı dediği cevap önce “bizim likitler ipek gibidir” şeklinde olsa da sonrasında yardımcı oldular
Ayrıca her daim çok hızlılar

4: kargo ve taşıma;
Siparişi verdikten en geç 1 gün sonra kargoda süraat kargo ile gönderim yapıyorlar ve gayet hızlı bir şekilde elimize ulaşıyor

5: nelere dikkat etmek gerek?;
Evet dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var mesela sitedeki tüm likitlerin tüm boy ve nikotin seçenekleri her zaman stokta var gözüküyor halbuki aslında olmayabiliyor bu dururmda likit elinize demlenmeden ulaşıyor 2 yıldır kullandığım için tecrübe ettim artık likit ilk bir geliyor tat yok tuz yok 2-3 hafta sonra on numara oluyor
Genelde 30 ve 60 ml şişelerde 3ve6 mg olanlarda sıkıntı olmuyor :)
Diğer dikkat edilmesi gereken şey ise nikotin değerleri dediklerine göre birebir tutuyor nikotin değerleri. O yüzden 4.5-7 gibi ara nikotin değerleride koymuşlar
Demlenme olayına gelirsek genel olarak
30 ml şişeler
%50 tam demli
%30 yarım demli
%20 ise demlenmemiş olarak elinize ulaşıyor (ihtimal olarak verdim)
60 ml şişeler:
%30 demlenmiş
%40 yarım demli
%30 demlenmemiş olarak elinize ulaşıyor
Dolayısıyla alışveriş. Yaparken en kötü ihtimal ile 4 hafta sonra tüketebilecekmiş gibi yapmanız
Gerekiyor
Ayrıca iddia ettiklerine göre salt likitlerinde 6mg bile üretiyorlar sanırım baya bi seyreltem uyguluyorlar salt likit için 6mg ne kadar randımanlı olur hiç bilemem????
Salt likit kullanmadığım için bu konuda tam yorum yapamam @hakan2200 belki bu konuda yardımcı olabilir ☺

6; paketleme;
Evet paketleme sistemleri gayet güzel 2 tur pat pat bantla bu kadar
Şişeleri bir ara kalitesiz di çok ama çok sertti neyseki değişmişler etiketleri ise aldığım günden beri kaliteli herhangi kötü bir kokusu yok

7: firma kusurları; evet burda gözlemlediğim kusurlardan bashedeyim mesela bazı likitleri çok ama çok kötü onları birazdan aşağıda belirteceğim
Bazı likitleri ise birbirine çok benziyor mesela elcapitan ile spacejam baya benziyor

8:eğer beklediğim rağbet gelirse bundan sonra;soho likit,nauitlus3,thelema solo,berserkerv2 gibi incelemeler yapmayı düşünüyorum @Koba benide forum yazarı yapabilirsin eğer beklediğim gibi sonuçlanırsa ???????? ya da belki forum gurmesi…

9: firmaya genel puanım 10/8.5

10:başka neler var; evet bu firma likit dışında baya fused clapton pamuk sarf malzemeleri satıyor likitlere geçmeden önce likit dışı alışverişimden bahsetmek istiyorum
Benim pamuk alışverişim olmadı ama kendilerinden pamuk alıpta beğenen hiç duymadım ayrıca teller ise çok pahalı amaaa sarf malzemeleri öyle değil işte
Sarf malzemelerde sadece coiljig te sıkıntı yaşadım çünkü fotoğrafta jig üzerinde çap yazarken bana gelen jigte çap klavuzu yoktu bende fotoğrafı açıp aklıma yazdım değerleri :)
7247610E-5A57-466A-8E6C-C6E23C6D86D1.jpeg
Sitelerinde ürün böyle gözüküyor ama sol taraftaki rakamlar maalesef bana ulaşanda yok
Harici olarak çok uygun fiyata kaliteli bir sarım çantası satıyorlar set olarak almak isteyenlere öneririm içindeki malzemeler kaliteli
Ben ayrı ayrı aldım biraz daha pahalıya geldi ama kaliteli mi kalitelii
Seramik uçlu cımbız,metal cımbız,tel temizleme fırçası,makas vape band aldım
Genel olarak sarf malzemelerine puanım 10/9

11:salt likitleri;
Hocalarım bu firmadan normal likit dışında likit almanızı önermem salt serisi hem güzel değil(10/6) hem de çok pahalıya geliyor bir de aromasız likitleri var bildiğiniz sade nbase normal likit fiyatına satılıyor
Saltında seveni varmıdır illaki vardır ama ben önermiyorum ????

12:HİJYEN;
Evet belkide en önemli konu buydu çünkü vape olayının amacı sağlık öncelikle likitlerinde extra kimyasal bir madde (efektör vb.) gözükmüyor tamamen vg-pg-aroma gibi duruyor kandırılmıyorsak :)
Kendilerinden aldığım yüzlerce likitin hiçbirinde yabancı madde,garip cisim,renkli şeyler???? hiç denk gelmedim şişeleri de her zaman sıfır güzel şeffaflıkta oluyor ayrıca kargolarında kullandığı bantlar bile tertemiz ben evde kargo bantlıyorum hemen toz moz yapışıyor
Hijyen konusunda Takdiri Kesinlikle hakediyorlar Alacaksanız eğer hijyen konusunda gönlünüz çok rahat olsun
HİJYEN:10/10???? ????

Evet aklıma başka bir şey gelmedi lütfen okurken aklınıza gelen şeyi hemen alta yazın ki unutmayalım
Evet şimdi likit puan klavuzu ve yorumlarım:
Not: Yanı boş olan likitler henüz kullanmadığım ya da kararımı henüz vermediklerimdir zaman içerisinde güncellenecektir
VEGA BUHAR

Bubba:

Lemango: 8
Limon ve mangoyu güzel birleştirmişler dl de akıyor

Castle long: 5
Kendilerinden kaynaklımı bilmiyorum ama 10 nefes bile sor içiliyor hemen bayıyor inanılmaz bir Hindistan cevizi acemliği var

Magnolia:1
Bu LİKİTİ KESİNLİKLE ALMAYINIZ!!!!!
ÇOK AMA ÇOK KÖTÜ SÜT MISIRLI CİPS GİBİ

Starmelons:9
KARPUZ VE ÇİLEK BOL ŞEKERLİ BİR ŞEKİLDE BİRBİNE UYMUŞ DL DE FAVORİLERİM ARASINDA

Berry bomb:

Bıscotto:5.5
Ben pek beğenmedim 6mg almıştım mtl de tadı gelmedi dl de de çok ağır geldi

Goffys juice:7
tam olarak notalarını anlayamadım kremalı tütün gibi içimi hafif rahatsız etmiyor mtl de akıyorr

Asap grape:

Apple cheescake:

Red astaria:

Cola lemon:6
Fena değil gibi aroma birebir limon kola ama yarım gün anca içilir sonra bayıyor

Strawbery bikini:

Melon burst:4
Kavunlu aromaları genelde severim ama bu gerçekten

El capitan:

Bebe bisküvi:

Tropic ıce:

Heisenberg:5
Bu çok fresh olmuştu beni rahatsız etti nargileciler iyi bilir
Bildiğin laddykiler aroması

Vega cookie:

Kanzee:7
Aslında gayet güzel orta-yoğun şekerli çilekli kremalı ve egzotik meyveli dondurma gibi gene dl canavarı

Lemon tart:8
Abi bak işte bu Tam bir efsane limonun ekşisi üstte oluyor orta notada mükemmel bir krema ve sonuç nota olarak hafif kek tadı gerçekten efsane okmuştu

Lucky 13:
Goffys juice den farklı olarak kavrulmuş kuruyemiş notası baskın bu sayede mtl de güzel bir içim sağlıyor:)

Sttawbery tart:7
aslında efsne olmuş çilek krema ve kek çok güzel oturmuş çilekli süt gibi ama en son aldığım henüz demlendiği için puan kırdım

Wildfire:

Mega melons:5
Gene aynı şekilde içilmiyor bayıyor :(

Moab:6
Fena değil gibi tam anlayamadım güncelledikten sonra detaylı bilgi vereyim :)

Light tobacco:

Berry mojito:

Myman:3
O bana sulu gibi gelen ve sıcaktan kötüleşen likitlerin birtanesi buydu gerçekten likit gibi değildi tanka konulmaz bile ama daha sonra alıp tekrar deneyeceğim:)

Crispy cookies:7
Aslında bunun adı OERO isi isminden de anlayacağınız gibi birebir oreo tadı vardı başarılı diyebiliriz isim telif hakkından dolayı sıkıntı çıkmasın diye böyle değiştirdiklerinin söylediler
Birazcık kahve ve çikolata notasıda Hissetiyor ????????

Pinkman:

Enerji:7
Buda bildiğimiz Redbul gibi aslında ismi Redbul idi ama isim halkından dolayı sıkıntı çıkmasın diye değişmişler
Çok değil hafif şekerli ve ben burdayım diyor dl de akıyor

Yeşil peri:7
Buda aynı Oreo ve Redbull gibi aslında adı Absenthe idi ama değiştiler tadını çok hatırlamıyorum ekşi elma gibiydi

Space jam:

Caffe latte:8
Eski adı starbucks latte idi ama malum isim hakkından dolayı değişmiş bildiğimiz kahve tadı ama yumuşak içimli :)
6mg cilere öneririm

St bana milkshake:7
Çilek ve muzu uydurmuşlar güzel olmuştu ama eskiden çok iyiydi en son bir ay önce aldım pastane tadı ağır basıyordu:(

Cold brew:

Black flag:

Summer drink:

Tnt:7
Elma ve şeftali Dl de çok güzel oluyor

Tobacco trail:7,25
Ballı tütün bildiğimiz ama bal biraz daha baskın mtl de max 3 gün baymaz sonra değişirsiniz:)

Tribeca:

Unicorn milk:

T-apple:

Zıkkım:3
Salt olarak almıştım ve hiç sev

Bloody vampy:8
Daha önce coilimi yaksa da o kadar güzel ki yüksek puan aldı benden
Sahi nasıl yapıyorlar içinde ne var notaları nelerdir bilmiyorum ama ekşi-tatlı çok güzel bir şey

Pına colada:

Blue cheescake:

Magic tart:

Peach cake:

Choco orange:

Melon combo:7
Bak bu kavunluyu yapmışlar işte
Kavun ve krema güzel olmuş içinde ıce da var deselerde benim hisettiğim 2 nota oldu
%75kavun hemen sonrasında
%25 krema????????

Mint gum:

Choco donuts:5
Çikolata ile bişeyler denemişler ama olmamış????

Sütlaç:
henüz denemedim ama deneyipte beğenen görmedim almanızı önermem ☺

Sparrow:

Golden tobacco:

Boss reserve:6
Bunu da önce salt olarak aldım da hoşuma gitmedi normal olarak alıp zamanla güncelleyeceğim

Muffin man:

Brain freeze:

Evet kendi tecrübelerimi dilim döndüğünce size aktardım
Yazmam saatlerimi aldı desem de 3-5 kişiye bile faydam olsa yeter @Koba umarım seninde hoşuna gitmiştir hocam çünkü yazmam 2 yıl +2 saatimi aldı ????????(tecrübeyi asla satın alamazsınız arkadaşlar o yüzden bir şeyi eleştirmeden önce üzerinden 2 kere geçip empati yapmak ve objektif olmak gerekiyor mesela ben çorba sevmeyen bir insanım dünyanın en başarılı çorbasına kötü dersem ayıp olmaz mı olur o yüzden 2yıl+2 saatim var bu yazıda)
Evet değerli buhardaşlarım sizde görüşlerinizi,sorularınızı,puanlarınız ve önerilerinizi bu konu altında paylaşabilirsin
Not:Sadece vegabuhar için heee başka marka yorumlarını başka konularda yaparız ama önce bu firmayla ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olalım
Okuduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum ????
Sağlıcakla kalın:)

Son düzenleme:
inceleme isteği yollayabiliyor muyuz :D :)

Heisenberg salt bende beğenmemiştim. Mentol okadar yoğundu miğdem bulanmıştı.
Brain freeze salt freshti hoşuma gitti.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Salt bana artık çok tatlı gelmeye başladı. Bir aralar iyi geliyordu, ama artık baymaya başladı. Reçel yiyormuşum gibi hissediyorum. Sabahtan akşama kadar içilmiyor.
Tütün aromaları ni da sevemedim.
Zıkkım olsun tribeca olsun captan black olsun çok kötüydü.
Meyve aromaları na ve salt yerine normal likite döneceğim bende.

Mtl de 9 ya da 12
Dl de genelde 3 ama çok pastane aromalı ise 4.5 ki şunu unutma buhardaşım nikotin tadı baya bir etkiliyor ben biscotto ile 6 mg denedim (vegabuhar ) çok ciddi söylüyorum bayılmak üzereydim kylin mini v2 ile 0.45 ohm 35 watta %42 hava kanalı ile 5 nefes çektim ateşlinin çiçekli böcekli versiyonunu çekmiş gibi oldum inanılmaz başım döndü bir terlemeye başladım anlatamam nikotin sağlığa zararlı bir dost :(

Lemon tart beni pek açmadı.
Ama Stawbery tart kesinlikle elimde her daim bulunacak bir likit. beğendim.
Unicorn Milk Te güzeldi. beğendim.
Legend kavun denedim, beğendim güzel ama bir daha ki sefere, Melon Combo yu deniyeceğim.
Crispy Cookies de bir sonraki siparişime ekleyeceğim. Çikolatalı ve Kurabiyeli bir ürün henüz hiç denememiştim.

MTL de ne sıklıkla çekim yapıyorsunuz. 9mg da.
MTL de ben 6mg tüketiyorum Caliburn A3 cihazı elden düşürmüyorum. :) Günde ortalama 8-10 ml tüketiyorumdur.

Cirysp cooikes birebir oreo
Melon comboyu öneririm kavunlu kremalı akıyor
Sigarayı bırakalı 2 ay oluyor şuan 9mg ile günde ortalama 5-6 ml tüketiyorum
Şuan alışamadığım nokta şu eteşli sigara gibi belli bir noktada bitmediği için kendimi çok sınırlandıramıyorum yani tamam 1 nefes daha çekip kapatim olayını şuan tam başaramıyorum ama 5-6 ml bence hayet ideal 6 mg tüketsem 8 ml fln içerdim sanırım
Dur elimde bir de 6 mg olacak onla bir deneyeyim :)

bu aroma yorumlaması çok ince detaylarla dolu. yani aroma likit ile endeksli gitsede ato olarakda çok farklılıklar oluşturuyor. şu gördüğünüz 4 ato ve içindeki coiller aynı aromayı farklı yorumluyor bazı tank ile içtiğin ve iğrilte olduğun likiti diyer tank koyduğunda enfes içim verebiliyor yani aldığımız likiti sadece vg pg ve aroma oranı yanısıra sahip olduğumuz mekanik malzemeyide dikkate almak lazım keyifli buhar için.
örnek vermek gerekirse Zıkkım en iyi içimi veren Obs Ace ve en iyi kahve içimini için doggystyle 2k16 2 ci voopoo mtl tank
muzlu likitimi sadece voopoo dl tank en iyi veriyor yani bu 3 aromayı bu 4 tank ile denedim ve sıralamasını yaptım.
özünde kahve en iyi içimi MTl olarak veriyor bunu anladım :) voopoo mtl tank ve doggystyle 2k16 içimiyle enfes oluyor.
IMG_7614.JPG

Son düzenleme:
Hocam çok doğru söylüyorsunuz fakat ben yaklaşık 2 yıldır kullandığım için çok fazla cihaz ve atoda denedim
Mesela kylin mini v2
Berserker v2
Nauitlus3
Nfix mate
Nord4
Nord5
Swag px80
Gibi yani hepsinin ortalamasını vermeye çalışıtım elimden geldiğince

Son düzenleme:
işte şu var ben o yorumu yaptığım için senin nekadar ato ve nekadar analiz yaptığımızı cevabınla anlamış olduk yani bir arkadaşımız girdiğinde paşlık altına bu yorumlarla kafasında şimşek çakacak yoksa tesbitlerine katılıyor tebrik ediyor ve emeğine sağlık diyorum cansın kardeşim :)

1,926Konular
128,674Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt