• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Anket Diş Eti Çekilmesi Rahatsızlığı Yaşadınız Mı?

Diş Eti Çekilmesi Rahatsızlığı Yaşadınız Mı?

• Kullanılan toplam oy
    145
Yaşamadım. Paralelinde bir sorun şu şekilde yaşadım. Ateşli Sigarayı bırakıp elektroniğe döndüğümde çok diş eti kanamam oldu. Zamanla geçti artık yaşamıyorum. Önlem olarak oldukça soğuk buharlamıştım. Yüksek sıcaklıklar iyi gelmiyordu.

Sadece iki dişimde bu durumu gözlemledim. Biri çok eskiden beri var , diğeri de 1 sene kadar oldu ama ilerleme yok sabit... E sigarayla alakalı olduğunu düşünmüyorum...
Dişlerimi düzenli fırçaladığımı da eklemek isterim.

Son düzenleme:
Yaşamadım. Üzerinize afiyet ağız ve diş yapımda pek çok tadilat vardır. Hem yapılmış hem de yapılmayı bekleyen. Yani dişçilerle içli dışlıyımdır bu yüzden biraz. Bu konuyu da kendileriyle ara ara konuşmuşluğum vardır. Diş eti çekilmesinin basit bir şey olmadığını, bir hastalık olduğunu ve belirli nedenlerden kaynaklandığını söylüyorlar sürekli. En baş neden bakımsız bir ağızı işgal etmiş diş taşları. Ağzı bu durumda olan birisi su bile içse sadece o diş etleri ufak ufak çekilecektir.

Diş ipi kullanmayı bir adet haline getirdiğiniz zaman, fizyolojik başka bir sorununuz yoksa böyle konu başlıkları size bir anlam ifade etmiyor olacak. Bu tavsiyeyi kulak arkası etmeyin derim! :)

Buhar sıcaklığı yüksek şekilde 2-3 gün tüketim yapınca diş etlerim yumuşuyor ve bir miktar şişiyor. Serin ve soğuk buhar ile sıkıntı yaşamıyorum. @Anton ustanın söylediği gibi ip kullanmak dış etlerine iyi geliyor ve taş oluşumunu geciktiriyor.

Hala yaşıyorum ne yaparsam yaşayayım dl içtiğim için bu çekilme devam edicek galiba. Keşke çekilme bitsede rahatlasak tüm diş eti çekilen dostlar içinde temennim odur. ????

abiler,konuya hakim diş hekimi yıllarca aile dostumuz/komşumuzla aksilik olmazsa salı-çarşambaya kadar beraber olacağım,sormak istediğiniz konulara cevap alabiliriz,bilginize....

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Yardimsa her türlü konuda yardim...
Ne güzel ????
Benim bir hususta meragim var
cekim esnasinda driptip ile disler arasinda direk olarak dis uzerine buhari temas ettirmemeye ozen gösteriyorum
bu yaptigim şeyi bilincli yada sigaradan alışkanlık olarak dogal halinde yapan bircok kisi vardır
Bu olayi temellendirmek,risk yada dis sagligi açısından biraz bilgi almak isterim açıkçası
Kısa vadede yahut uzun vadede ikisi de kabulümdür
İcerik anlaminda sigaraya nazaran daha makul oldugu konusunda suphem yok ancak merak ediyorum
İkincisi belki ölçme sansimiz olamaz ama buhar sıcaklığı gecis esnasinda ne derece soğuyordur yada soyle soylemek daha dogru olur sanirim
Dişlerimiz ne kadar sicakligi tolere edebilecek güçte dir
Biraz sartlari zorladim sanırım ????????????
Cevap alsaniz da alamasanizda canınız sagolsun böylesi bir teklifle gelmeniz bile cok hoş kendi adima
Şimdiden teşekkürler @pablo hocam

40+ yaş, Genetik yatkınlık, diş bakımı ihmali ve sıcak buhar bir araya gelirse benim 52 yaşında yaşadıklarımı yaşarsınız garanti veririm.
ESF de paylaşmıştım 10 ağustos 2015 de;
"
valla kemal (Diş hekimi arkadaşım) 3 sene önce yolladı beni gitmedim.. Üst çene dişleri aldım elime...
:(

Ama yengenizin üst ön dişler taklaya gelince gittik bu gün..

Anlatayım,

diş etleri kesilecek , çene kemiği bulunaçak , oralara 600 euroluk kemik tozu implant edilecek, kesilen diş etleri tekrar dikilecek... vs vs... ama sonuçlar tatmin edici diyollar..

Toplam maliyet tanıdık işi 5000 YTL
:D

Yaaa anladınız mı düşük ohm yüksek wattçılar? Sıcak buhar adamı öper...
Öpüldük canım..
:confused:

Panoramik film istedi hekim , bende çektirdim parayı bulursam benim alt çeneyi kurtaralım bari...
:rolleyes:

yarın 17 de tekrar ordayız ... "

11 Kasımda kesip biçtiler benim çeneyi işte özeti
"
sub ohmcular nassınız..?
15 30 da girdim ameliyata
16 30 da bitti
alt çene ön tarafa 7, iç tarafa 7 toplam 14 iğneyle başladık.
sonra kesme, biçme, kazıma vs derken onlar da bitti..
sayabildiğim 16 dikiş atıldı..
Çeneme 15 dk lık peryotlarla buz uyguluyorum .
ağzımın içi iplik ucu dolu...

Sub mu ohm mu ? devam edin devam edin... Umarım size olmaz. "

15 Aralık 2015 Z raporu
"
son durum...
Sallanan dişler artık sallanmıyor. Ameliyat başarılı geçti.. hala min 1,5 ohm 7-8 watt aralığında sarıma devam.. Deniz hn (Hekimim) durumdan memnun bende.. Başlangiçta fena halde hassasiyet vardı ama şu anda % 95 azaldı.. ipana proexpert macun ve signal expert gargara kullanıyorum sabah ve yatarken. En önemlisi diş arası fırçası ve diş ipi.. ben diş arası fırçasıyla idare ediyorum ipe kıl oldum kullanmıyorum.. ",

fayy beee 5 sene geçmiş ... diş arası fırçası mutlaka kullanın.. Şiddetle tavsiye ederim. BEn 0,6 mm mavi kullanıyorum mesela..

1595260666781.png

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt