• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Anket Favoriniz Hangi Çip?

Favoriniz Hangi Çip?

• DNA 40, 60, 75( replaysız seri)

• DNA 75C 250C (replaylı seri)

• Dicodes BF60

• Dicodes FL80

• Starplat

• Vo Chip

• Asmodus GX Chipset

• Arctic Fox Firmware ile güncellenmiş çipler

• YiHi

• İnnokin noname chipsets

• Gene Chipset

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Bir arkadaşım, geçti bir gün karşıma yihi çipleri övüyor. Diğer çipleri de denemiş, hiçbiri yihi gibi olmuyormuş, vs. Dedim nedir bunun olayı? En fazla sıcaklık kontrolü yaparken pulse kontrol yapıyordur. Ne olabilir ki?
Dedi ki; bir atomizer sarıyorum (mtl), diğer cihazlara takıyorum, içiyorum, bir de yihiye takıyorum, aroma, boğaz vurumu, yoğunluk artıyor. Aynı watt mı? Aynı watt.
İmkansız bir şey bu. Ya diğer çipler ki buna dna 250c dahildi, ekranda yazan rakamı vermiyor, ya da yihi ekranda yazandan fazlasını veriyor. Elimde yihi çip yoktu, ölçüm yapamadım. Çıplak yihi çip edindiğimde de konuyu unutup bir şey yapamadan geri gönderdim. :D
Pilin sıfıra inmesi diye bir şey yok. Lityum piller 2,8 voltun altına indiğinde sıkıntılar başlar. Bu durumda lityum elementi iyon özelliğini yitirmeye başlıyor. Yeniden yüklenemeyecek hale gelebiliyor. Bu da kapsite kaybı demek zaten. O yüzden içine lityum pil takılabilen ne varsa, etrafınızda ne görüyorsanız, 2,8V gördüğü an pille tüm etkileşimini durdurur. Durdurmuyorsa komşunun çocuğu falan yapmıştır, kullanmayın yani.
Bazen elime 1 Volt, 1,4 Volt gerilim veren lityum piller geçiyor. Bu pilleri önce metal hibrit pil şarj eder gibi bir süre düşük voltajda şarj edip, sonra 4,2 Volt ile normal şarj ederek hayata döndürmek mümkün ama eğer pil o halde uzun süre beklemişse maalesef şarjı çok hızlı bir şekilde tükeniyor. Bu da dediğim gibi lityumun ölmüş olduğunu gösteriyor.

Uzatmayayım (diyeceğim ama uzatmışız artık idare edin ????);
Yihi ya da başka bir çip, ne yapıyorsa yapsın pilinizi öldürmez. Ama yihi gibi ekranda yazandan daha fazla watt veren bir çipiniz varsa, hesaplarınıza biraz daha fazla tolerans ekleyin. Bu pilin sağlığı için de çok kıymetli olur.

Eline sağlık, yihi çipler oldum olası adam kandırıyormuş gibi geliyor bana, gözünü boyamak deyiminin anlamı yihidir diyebiliriz,

Ama Dna öylemi gözünü yiyim ne derse onu veriyor, sağ sol yok dosdoğru adam.????????

Benim tercihim Arctic Fox. Pico çip üzerine yükledim. İki yıl olmuş. Sevdim, alıştım. Tilki, işini iyi yapıyor. Başka çip bilmiyorum, kullanmadım.

Son düzenleme:

Benim gördüğüm;
DNA kullanıcı sevmeyecek bile olsa, neyse onu gösteren, söyleyen bir çip. Konuya daha teknik yaklaşıyor. Arkasında takıntılı insanların çalıştığı belli. Haliyle ne hesaplarsanız tutuyor, ne bekliyorsanız tam olarak onu gösteriyor.
YIHI daha kullanıcı odaklı. Detay anlamında demiyorum ama biraz daha kullanıcıların sevebileceği şeylere ağırlık veriyor gibi.

Therion 133 ile dna chip kullanmis sayilirim sanirim. Benim dna chip te alisamadigim konu; watt modunda ara degerler kullanamiyor olmak. Mentollu bir likit kullanirken normal, pastane tadli likit kullanirken soft, meyveli likit kullanirken hard modlarini kullanmaya alismistim asmodus ta. Ancak dna de bu tercihi yapamiyordum. Wati dusurursem sicratma likit atma gibi sorunlar oluyordu. Olmasi gereken watta bazi likitler keyif vermiyordu. Hatta dryhit yemis gibi (daha hafifi) yanik tadi geliyordu. Tabi surekli ayni tad ve marka likit tuketmedigim icin de olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

O aküler için geçerli hocam. Lityum pillere desülfatör işlemez hatta zarar verir.
Aradaki ayrımı şöyle özetleyeyim; akülerin ömrü bitince parçalamanız gereken bir tabaka oluşuyor, lityum pillerde ise orada olması gereken bir tabaka özelliğini yitiriyor. Nadiren de olsa yok oluyor ve pil patlıyor zaten.

düz ateşlemelerde içim rahatlığı güzelliği ateşleme agresifliği en iyi olan çip bence yihi
fakat dna dicodes gibi başta gelen çiplerde de oynama yapılarak yihiye yakın sonuçlar cıkıyor ama
kullanım kolaylığı yihide olduğu kadar basit değil
kanthal - mtl clapton gibi tellerde kullandığım çip her zaman yihi
ama ısı modu gibi etmenler girerse işin içine tabiki dicodesden asla vaz geçmem
eğerki dışarıda uzun süreler geçiricek isem varsayım 1 gün yanıma dna çipli bir mod alıyorum pil süresinde gözle görülür
artış sağlıyor. hepsi kendi görüşüm :)

Forumda soyle bir arastirdim ancak gozume ilismedi belki de bulamadim.
Yihi icin mesela
kendi basina bir baslik olsa
Kullanici on tanitimi
Tc ayarlamalari
On yuklu profiller
Gibi gibi
bu konu ile alakalı elinde hazir dosyasi olan ustadlar varmidir mesela?
Ote koyden hatirladigim @Denklem2a ustadin kisa bi tanitim konusu vardi

dna color serisi hep favorimdir. Tüm özelliklerini kullanıcının inisiyatifine bırakıyor. Watt modunda mı kullanacaksın, boost ile istediğin gibi oyna. Isı ayarı mı, en iyilerinden. Over power, örn yihi, gibi lagalugalara girmiyor. 55 watt ise 55 watt. Watt modu kullanıcıları yihi daha çok sevsede dna der geçerim

1,930Konular
128,744Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt