• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Likitler de renk ve tad acılaşması sorunsalı

Namca 

Doğrulanmış
Arkadaşlar uzun zamandır hazır likit almadığım için bu konudaki bilgilerim güncel değil.
Son zamanlarda aldığım iki yerli likit markasında da başlıktakı sorunlar ile karşılaşmam nedeni ile sizlere olası nedenlerini danışmak istedim.
Evet bazı aromalar ve bileşenleri için böyle bir sonuç olabiliyor lakin tütün ve pastahane likitlerinin her ikisinde de aynı sonucu görmek benim garibime gidiyor.
sizce olası nedenler neler olabilir..

22.jpg

Pg yüklemesi yapılmış olabilir mi? Bazı markalar nikotin yerine pg basıp hem vurum hem doyumu artiriyorlar..

Bazı vanilya (ve -Custard gibi- türev) aromalarında acımtrak bir tat hisseden kullanıcılar olabiliyor. Bunu eklemeyi unutmuşum. Bir ihtimal dahilinde… ????‍♂️

Bu arada, dolum aşamasında kullanılan nikotinin kalitesi de önemli. Kapağının açık olması, sıcaklık, ışık, vs., gibi şeylerin yanında düşünülebilir bu da belki.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bu işi yapanların bu tür sorunlara karşı tedbir almamaları ilginç geliyor bana ..işin ilginci parliament ve trebica gibi aromalar da da bunun olması dediğiniz ihtimallerin yanında aşırı uzun zaman beklemiş olma ihtimalinide düşündürüyor bana ,anlaşılan hazır likit işinden de vaz geçeceğiz.,
bütün olasılıklar bu işi bırakmak zamanının geldiğini söylüyor gibi:)

Arkadaşlar sanırsam konu ile ilgili yanlış anlaşılma var .benim buradaki kastım likitlerdeki renk koyulaşmaları ve tadlardaki acılaşmaların olası nedenleri .konusundaki bilgi eksikliğimi gidermek içindi. Yoksa üretici arkadaşları töhmet altında bırakacak bir niyetim yoktu. yorumlarımızı lütfen konunun bu yönü ile yaparsak memnun olurum .teşekkürler..

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Tek etken oksijen değil, üretimde metal karıştırıcı kullandılarsa o batch oksitlenebilir, güneş görmüşse zarar görmüş olabilir, kontamine ise ortam ısısıyla doğru orantılı olarak oksitlenebilir, bissürü etken var, mesela nemli coğrafyadaki likitler genelde daha çabuk oksitlenir

1,926Konular
128,671Mesajlar
9,869Kullanıcılar
scrabgSon Üye
Geri
Üst Alt