• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Oops! Likit İnceleme Alanı

Türk 

Council
Doğrulanmış
Selamlar herkese, epeydir yokum işlerden güçlerden. Genelde forum tedarikçilerinden ufak tefek siparişler geçerek kendimce destek olma amacı güdüyorum. Uzun zaman sonra ilk kez yerli bir likit satın aldım, azıcık da vaktim varken bir şeyler yazayım dedim.
Alıp da pişman olduğum likitlerden olmadı, yeni likit demlemeye üşendiğim şu zamanlarda cidden iyi geldi.

Ürünleri 1 haftadır farklı cihazlarla denedim ve genel kanım aşağıdaki gibidir. ( Gerek pod cihazlar gerek Rda'lar ile.) (9mg)

Başlıksız-1.png

Coffe Crown:
Günde bol miktarda kahve tüketen ve kahveye sudan başka bir şey konmasına karşı olan birisi olarak cidden başarılı bulduğum nadir kahve aromalı likitlerden. İçeriğinde fındık da var diyor ama çok alttan geliyor. Ben bildiğin 2'si 1 arada kahve içiyor gibi oldum, hatta kahvede süt olmaz diye homurdandım kendi kendime. Bu likiti yapan arkadaş keşke Americano'lu likit de yapsa. :)

Killer Custard:
Muzlu likitleri pek sevmesem de dengeli ve yekpare bir tat aldım bu likitten. Alttan o geliyor, üstten bu geliyor ara notalarda şunlar var değil de şekersiz çayın yanında içilecek baymayan tatlılıkta bir likit olmuş. Muz ve vanilya dengeli hazırlanmış, biri diğerine baskın gelmiyor.

Püskevüt:
Bildiğin püsküüğt. Aromayı iyi veren bir atomizerde net tat alabiliyorum, Aroma olarak biraz hafif geldi bana ama günlük kullanımda yormayacak bir likit. Pek bana hitap eden bir likit değil ama kenara koyup, kullanmayacaklarım arasına koyacağım bir likit değil, ara ara gömerim ben bunu :)

Legend:
Hani kavunlu araba parfümleri var ya, bildiğin o :) Buram buram yapay kavun kokusu geliyor, İçtikten sonra odada bıraktığı kokuyu ben daha çok beğendim açıkcası :) İçeriğindeki vanilya ve dondurma bazlı aromaları likiti daha da tatlı yapıyor, yaz günü içemem ben bunu :)

Diplomat:
Açıklamasında Elma-Tütün yazıyor, belki nargile havası yakalanmak istenmiştir ama en az kullandığım ve kullanmayı düşünmediğim bir likit :) Elma sevenler için belki güzeldir ama meyve tabanlı likitleri pek sevemedim. İçemiyorum.

Lemon Tart:
Geldik zurnanın ses getirdiği yere, bitmek üzere olan likite. Orijinalini denemedim ama içtiğim Lemon Tart muadilleri arasında ki en başarılı olanı hatta son zamanlarda sürekli içtiğim ve la bitme la, masraf çıkarma bana diye dertleştiğim likittir kendisi :) Yaz aylarında belki ağır gelebilir ama şu havalarda veya kışa doğru mutlaka bulunduracağım likitlerden bir tanesi oldu.

ellerine sağlık üstadım tarafsız yorumun için süpriz oldu benim içinde afiyet olsun

Mukemmel likitler tatlar denemeyen pisman olur guvenilir on numara üretici sonuna kadar refff

Çekilişte Heisenberg,pinkman ve kanzi likitlerini hediye olarak kazanmıştım. Bayağı memnun kaldım likitlerden. Hatta geçen hafta bir arkadaşım elektronik sigara'ya geçti. Ona da bir cookie siparişi verdik likiti severek buharlıyor şuan da. @Necati Dodanlı hocama da çekilişte ki likitler için ayrıca teşekkür ediyorum.

öksürtme tıksırtma tıkanıklık yapmıyor, kalitesi çok iyi, yağ gibi akıyor :cool:

Afiyet olsun üstadım likitin adı degişiyor oops oluyor kısa zaman sonra bence

Merhaba arkadaşlar. Likitlerle bir haftayı doldurdum. Ufaktan bir şeyler karalama vakti gelmiştir zannımca.
Öncelikle şunu belirteyim aldığım likitleri hem dl hem mtl olarak tükettim. Genel olarak acılık ve boğaz yakma yok. Buhar doygun.

MTL olanlar 9 mg nikotinli DL olanlar ise 4,5 mg nikotinli. Aroma çok fazla geldi bu nedenle 3 mg likitleri nbase ile seyreltip biraz da az içmek için nikotini arttırdım. Aroma fakiri yada ortalama aroma veren bir DL RTA da sıkıntısız kullanılır. Eskiden beri DL'ci olduğumdan MTL için yapacağım yorum amatör işi olabilir. Elimden geldiğince aldığım tatları size aktarayım.
KULLANILAN ATOMİZERLER
MTL için Siren V2 / 27 GA TEMCO kantal 2mm aralıklı 7 tur 1 ohm civarı hem yukarıda hem de hava deliklerine yakın denendi. (Çok MTL takılmıyorum. Siren v2 benim için doldur kullan ato olması açısından güzel. Fakat gerçekten aroma konusunda yetersiz. Boğaz vurumu sarımın konumuna göre orta-üst)

DL için Merlin mini RTA / 0,4 ohm temco fused clapton single deck sarıldı. (Bana göre hala rakipsiz. Bir sürü DL ato geldi geçti elimden ben bunu aldıktan sonra ama bunu tutmuyor nedense. Herkes akıtıyor diye şikayetçi bende o da olmuyor. Bu arada kusura bakma Necati hocam ama senin DL likitleri biraz seyrelttim. Çünkü Merlin mini de direk içince aromadan bayılmamak elde değil. Normal bir DL ato ile deneyen arkadaşım kafi olduğunu söyledi)

RDA olarak Wotofo Lush / 0,2 Ohm dual temco fused clapton.
Bu arada benim için boğaz vurumu aradığım birşey değil. Onun için vurumu arttırmaya yönelik bir şey yapmıyorum. Zaten likit iyi olunca kendi boğaz vurumu bana yetiyor.

KILLER CUSTARD

SİREN v2 MTL: Aroma yeterli. Boğaz vurumu bana fazla o nedenle sarımı hava kanalına dayadım. Muz ve krema baymıyor. Fıstık gibi bir tatta peşinden geliyor. İyi aroma veren bir MTL atoda denemek isterdim.
MERLİN MİNİ DL: Seyreltmeden adv olmaz bu ato da. Seyreltince içimi çok güzel oldu.
WOTOFO LUSH RDA: Buhar ısınınca muzlu pasta. 0.2 ohm da çıkan lezzet değişiyor ama kötü manada değil. Yine orijinal bir tat veriyor.

LEMON TART

SİREN V2 MTL: Benim ato sevmedi bunu bence. misket limon tadı alabildim sadece.
MERLİN MİNİ DL RTA: Aroma tavan, yediğim en iyi limonlu turta. Bakın içtiğim değil yediğim. bunun orjinalini farklı aroma reçetelerini çok defa denedim. En iyisi bu. Hatta orjinalde nedendir bilinmez ama dilime gelen o çiğ tatta yok bunda.pişirenin eline sağlık.
WOTOFO LUSH RDA: Merlindeki gibi. Sadece daha sıcak buhar.

TRIBECA

SİREN V2 MTL: İlk tribeca deneyimim bu oldu. Necati hocam sayende birşeyi farkettim. Benim Siren V2 tütünlü likitlerde iyiymiş ;). Ne yazdıysan hepsinin tadı alınıyor. Çok hoşuma gitti.
MERLİN MİNİ DL RTA: Sadece deneme için papuk ıslatıldı. tank doldurulmadan tadına bakıldı. Fena değil ama neden MTL likiti olduğu belli.
WOTOFO LUSH RDA: Benzer sebepten denenmedi.

GOLDEN TOBACCO

SİREN V2 MTL: Kralı sona sakladım. Ya bi tütün bu kadar mı güzel olur. Bu eskiden sarım yaparken aldığım yeşil paketli Golden Virginia tütün bu şişenin içine kaçmış elbette farkları var ama gerçekten kokusu, içimi, tadı mükemmel. Kimse yanlış anlamasın bu tütünden öyle cayır cayır tat alamazsınız. Zordur hissetmesi. İşte beni sigaradan uzak tutacak likit bu hafif tatlı yumuşak ve doygun ADV. Allahım bir GUS'um olsa da bu likiti denesem.
MERLİN MİNİ DL: Her türlü içerim ben bu likiti
RTA WOTOFO LUSH RDA: Denemeye gerek kalmadı

Necati hocam ellerine sağlık. Allah hayırlı kazanç versin.

Bilgehan Yılmazer

Valla açık söylemek gerekirse hiç likitini kullanmadım cihaz alışverişim olmuştur. Dodanlı muhabbeti ve duruşu ile takdir ettiğim biri. Umarım bozmaz kendini güzel aile babası :)

Mtl'de en favori likitim Zıkkım'dır. Sonrasında Lemon Tart, Killer Kustard, Grand Master ve Castle Long gelir. DL olarak Legend ve Unicorn Milk çok başarılı ürünler. Bambaşka bir seviye. Yapanların ellerine sağlık ????

Uzun zamandır Premium likit kullanıcısı idim ta ki Oops likitleri kullanan kadar..
Benim de sizler gibi önyargım vardı..!kullanmaya başladıktan sonra bu yargılarım yok oldu.
Bu zamandan sonra Premium likit kullanımına son vermiş bulunmaktayım.
Bu likitleri bizle buluşturan sayın dodanlıya çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 63C63FDF-B173-4074-849E-A14D3C677029.jpeg
    63C63FDF-B173-4074-849E-A14D3C677029.jpeg
    27.2 KB · Görüldü: 76
Ben de denediğim Killer Custard ve Parliament likitleri hakkındaki yorumlarımı yazayım hemen;

KILLER CUSTARD

Pastane likitleri sevenler için, baymayan güzel bir ADV likidi olmuş.

Siren v2'de 2mm 28GA 7 tur sarımda tecrübe ettiğim;

İlk çekişte, dengeli bir muzlu muhallebi tadının halimliği söz konusu.

Kesinlikle çok yoğun ve bayıcı olmayan bu tat, buharı dışarı verirken, ağızdan veriyorsanız yerini muza, burundan veriyorsanız da, hani o tencerinin dibini kaşıkla sıyırmaya bayıldığımız yanık muhallebi tadı vardır ya, işte o tat ile, çok hafif yer fıstığı tadının karışımına bırakıyor kendisini.

Ağzınızın içinde en son kalan ise, çok çok hafif kremamsı bir süt ile, yer fıstığının esansı.

Boğaz vurumu kendini hissettirse de, tütünlü bir likit kadar değil.

Likitteki tüm aromalar dengeli ve içim esnasında bir aromanın diğerine üstünlük sağladığı söylenemez. Bir RDA veya aroması kuvvetli olan bir RBA/RTA ile farklı bir tecrübe elde etmek mümkün.

MTL içimde tütünlü likit sevenlerin, aynı likitten baymamaları için iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum.

PARLIEMENT

ADV, yani tüm gün içebileceğiniz, MTL için biçilmiş kaftan olan, kaliteli bir likit olduğundan emin olabilirsiniz.

Tat olayı her ne kadar göreceli olsa da, tütün tadı arayanların beğenmeme gibi bir durumu olacağını sanmıyorum. Troy M ile denediğim 6 tur aralıklı sarım ile tecrübem şu şekilde;

İçe çekerken çok ama çok hafif tatlılıkta bir tütün tadı alıyorsunuz, 12mg aldığım ve karışımı 60/40 olduğu için boğaz vurumuna diyecek hiçbirşey yok zaten.

Buharı dışa verirken daha da az şekerli ama aromatik (pipo tütününe benzer nitelikte) bir tat alıyorsunuz. Likit içindeki baharatlı tat, bu noktada daha fazla ortaya çıkıyor.

Baharatın boğazda bıraktığı hafif yanma hissi ile doyuma ulaşırken, ağzınızda, yanak içi ve dilinizde ise, resmen pipo içimi sonrasında kalan saf tütün tadı ile baş başa kalıyorsunuz.

Gözüm kapalı tavsiye ederim.

Sırada Tribeca, Grand Master ve Golden Tobacco var. Onları da denediğimde ekleme yapacağım

Orjinalini içmedim klonlar arasında içtiğim en iyi grand master diyebilirim (y)

1,928Konular
128,697Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt