• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Uzi Kullanıcı Konusu RE-ZA-LET Bir Durum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arcturus 

Doğrulanmış
Selamlar,
Birkaç hafta önce ahşap kutu Major V2 aldım, ürün sıfır ayarında çok az kullanılmıştı. Parçaları denediğimde cam tankın decke çok gevşek oturduğunu fark ettim, o ringler farklı oluyormuş onu öğrendim. O ringle sorun çözüldü fakat bu sefer de cam tank yerinden çıkmamaya başladı. O ringin fazla kalın olduğunu anladım. Her türlü yolu(güvenli şekilde duvara fırlatmak dahil) ve kaba kuvveti denedim fakat bana mısın demedi. Cam tankı kırarak çıkartabildim işin sonunda.

Durumu uziye mail yoluyla bildirdim, o ringlerin sorunlu olduğunu söyledim. Dilerseniz o ring yollayabilirim dedi, çözüm odaklı yaklaştı.

Bugün ben evde yokken kargo gelmiş, evdekiler durumdan haberdar olmadığı için 30 TL kargo ücretini ödeyip teslim almışlar.

30 TL için açmıyorum bu başlığı, 30 liraya ancak çorba içebiliriz, Uzinin sorunlara nasıl çözümler bulduğunu sizler de görün istiyorum. Dışarıdaki tedarikçilerde 3 PAKET O RİNG SETİ 30 TL zaten, üretici kaynaklı bir sorunun çözümü için kullanıcıya para ödetmek ne kadar iş etiklerine uyuyorsa artık ????

Dikkatli olun????

Evet, eve gelip kontrol ettim. Belki kargoyu ödetiriz ama ederinde ürün yollarız fikriyle fazlaca o ring veya cam koymuşlardır pakete diye. Ama maalesef bir paket o ring için 30 TL ödemek durumunda kaldım, keyfi sebepten değil üreticinin ayıplı ürünü yüzünden.

Yaşadığım rezaletler listesine eklendi????

İki sorum var:

1) urunu sifir olarak ureticiden mi aldiniz?
2) ureticinin sitesinde cam satisi var mi?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

1- hayır belirttiğim üzere ikinci el olarak aldım.
2- sadece pleksi tank satışı mevcut onun da stoğu yok, o ring satışı hiç yok.

Ürün üreticiden alınmadığı için sorumluluk kabul etmeyebilirdi, hak verirdim. Öyle bir durum olsaydı eski sahibi aracılığıyla iletişime geçerdim o ayrı mesele. Rezalet de burada zaten, soruna çözüm odaklı yaklaşıp kullanıcıyı pişman etmek????

Üretimi durmuş bir ürün geri dönüş yapmış olması sevindirici form üyelerin yazılarından okumuştum(butik satıcı olduklarını) 30₺ bir çorba parası değil aslında üretici size ücretsiz yollamış sanırım siz kargo parasını karşılamışsınız aksi taktirde günümüzde minumum kargo fiyatları 50₺ başlıyor
Melo3 camı alabilirsin buble da uyuyor nadirde olsa belcapları görüyorum çok hoş bulabilirsrn ne ala

Evet kargo parasını üstlendim, sorun gerçekten o ring için ne kadar ücret ödediğim değil. Yaptıkları şey benim için etik dışı, kullanıcıya destek olmak için gönderilen ürüne kullanıcı haddinden fazla para ödüyor, tekrar belirtiyorum keyfi bir ürün siparişinin yanında o ringi yollasaydı sesim çıkmazdı.

Bubble camın yakışmama ihtimali var ya, melo3 için füme, munoz tarzı bir şeyler bulursam daha hoş olur gibi.

• Beğendim
Tepkiler: vez
üstat bakın, üretici sizden ücret almamış, kargo parasını ödese daha şık olurdu o ayrı konu ancak ödemek zorunda değil, kusura bakmayın üretimi bitti elimde yok da diyebilirdi (kaldı ki konuyu okursa artık diyecektir, ben olsam son paketleri yolladık der çıkarım)
kutudan çıkan o ring mi sorunlu, aldığınız kişi dışarıdan mı temin etti tamamen belirsiz, uzi yine size 3 paket orjinal set yollamış
üreticiden ne bekliyorsunuz tam olarak?
cambellcap sitesine baktım, başka markaların oring 50tl cam 50tl, başka bir sitede majör camı 60 denilmiş
birkaç örnek olay aktarayım; seagate hdd arızalı çıktı açtım ve tak tak kafa sesi geliyor, adamlarla mailleştim hollandaya yollayın size ürün yollarız dediler ve yollanacak ürün factory refurbished 1gün kullanamadığım sıfır ürünümü refurbished ürünle değişecekti manyaklar, şükür amazon devreye girdi kendi değişti beni elaleme muhtaç etmedi
voopoo mod tak diye bir sabah no atomizer dedi, voopoo mail attım modların ömrü bir yıldır dedi geçti adamlar zerre takmadı, uwell ürün aldım dandik paketleme yüzünden 5coil ölü geldi yenisi yollanacak dediler kargo kayboldu daha da yanıt yok
hepsiburadadan aldığımız telefon arızalı çıktı, satıcıya yolladık ekran kırık kullanıcı hatası dediler sağlam cihazı (hayvan gibi paketledi arkadaş) kırık aldık, tamir+ekran ücreti de bize girdi
bir üretici eksik likit yolladı, diğer siparişinize eklerim dedi geçti sanki ben beğenip yeniden almak zorundaymışım gibi
kargoyu siz öderseniz yardımcı olalım demesi gerekirdi uzinin, kimse üretimi bitmiş ikinci el alınmış ürüne destek vermek zorunda değil, evet kargo ücretini ödemesi şık bir hareket olurdu kabul ediyorum ama her oring isteyene kargo ödeseler firmayı zora sokar bu durum, elinde kalanı yollamış adamlar ötesini beklememek gerekir, dünya ticaret devi değiller kendi yağında kavrulan firma bunlar

Mektup olur mu oringler için? 3 liraymış ????????

7A6ECE58-9BA5-4528-A365-4096F9B3142B.jpeg

kutudan çıkan o ring sorunlu, aldığım arkadaş atomizerin çoğu parçasını kullanmamış bile, kendisini de forumda bulabiliriz.

3 paket değil 1 paket teslim aldım.

pakette cam zaten yoktu, ki teklif etmediler zaten, dışarıda ise 3 paket o ring seti 30 tl, tanesi değil. Orada kastettiğim şey eğer dışarıdan alsaydım 3 paket o ringe vereceğim parayı 1 paket o ringe verdiğimi ifade etmekti.

ben istesem yine tamam, ki istemek ifadesi yanlış oluyor, ortada ayıplı mal var, bu mecburiyete girer. Kaldı ki ben istemedim, o ring yollayalım dediler çok iyi olur dedim.

Hocam doğru yazmışsınız,komşuda tedarikçi g class v2'ye garanti verdiği halde işçilik ücreti istiyor.
"Ürünler 6 ay garantilidir. Cihaz ilk kurulumunda tamamen arızalı çıkması durumunda geri çekilir kontrol edilir ve arızalı cihaz değişimi sağlanır 6 aylık süreçte üstünde. Şarj edilmeyen ve likit teması olmayan cihazlar garanti kapsamindadir. Yihi firması tarafından ücretsiz yedek parça sağlanmaktadir işçilik ücreti cüzi miktarda kullanıcı tarafından karşılanır"

Son düzenleme:
'Tam bağımsız' komşum olamaz, o ayrı konu????

Bahsi geçen olayda evet işçilik ücreti ve kargo karşılanması doğal şeyler. Benim yaşadığım sorun ise tam olarak şu:

Kullanıcının bir sorunu var, ücretsiz o ring yollayarak o sorunu çözebilirim. O zaman yollayalım, adam mağdur sonuçta.. Kargo parası da 30 TL.

Yav bu adam gidip dışarıdan almaya kalksa, benim yolladığım o ringin 3 katını aynı paraya tedarik edebiliyor zaten. Bunun hesabını yapamamış mı yani?

"Kargoyu karşılarsanız ürün gönderebilirim" deseydi kargoyu hesap edip zaten istemezdim. Ya hesap yapmayı unuttular, ya da büyük anlatım bozukluklarına sahipler.

Şu alintiyi ekliyeyim bu baslik altina. Baska bir soze ihtiyac kalmayacak sanirim.

dip not: sifir aldiginiz urunde ureticinin hatasi olarak ayipli mal olur.

fazla yuksek perdeden mezuya giristigini umarim farkedersin.

Edit: sakinlesip dusununce anlaminda

IMG_20221102_232846.jpg
alintidaki mesajimin sonuna kadar arkasindayim, bu denli kullanici dostu ureticiler resmen saldiriya maruz kaliyorlar. (kullanıcı hatası bir soruna bile bu şekilde yaklaşıyorlar, driptip yollanmasını ben talep etmedim)

Olması gerektiği gibi kargo ücretini benim karşılayacağımı bildiriyor. Örnek teşkil etmesi için attım ekran görüntüsünü, amacım üreticileri kıyaslamak değil.

Ürün o kadar az kullanıldı ki, eski sahibi cam tankla kullanmadığı için sorunun farkına bile varmadı. Ayıplı mal hakkında sıfır satın alan kullanıcı muhatap alınır deselerdi dediğim gibi eski sahibiyle sorunu çözerdik.

Yüksek perdeden girişiyor olabilirim, zaten gergin bir insanım, kargo geldiğinden beri sinirlerim çok bozuk. Öğrenci olmamın yanı sıra çalışıyorum, her ne kadar durumum iyi olsa da zamanında para kazanabilmek için uykusuz geçirdiğim onlarca günüm oldu. Bu yüzden israf edilen tek kuruşa tahammülüm yoktur.

Bu tedarikcilerde hata, diceksin ki kardesim kurumsal hizmetmi istiyosun satin alim faturani goster ustunden 1 yada 2 yil gectiyse destek vermiyorum. Faturan varsa ve sure dolmadiysa ucretsiz hizmet sunarim diye yanit vermesi lazim.
Sonra 30 lira kargo odeyecegimi kimse bana haber vermedi, bilseydim tam uyumlu olup olmadigini bilmedigim 3 paket oringe 30 lira +50 lira kargo verip 80 liraya alirdim diye kimse sikayet etmez heralde.
Umarim bigun biseyin ureticisi ve tedarikcisi olur isin satis tarafinda musteri ile ilgilenmek zorunda kalirsiniz.

hocam bakın, hiçbir üretici garanti içinde olmayan ürün için destek vermek veya kargo ücretini karşılamak zorunda değil...
misal aldığınız ürün kırık çıksa servis açmadıysa hak iddia edemezsiniz, mağazadan alınan ürünlerde servis raporu istiyor herkes istersen sabah al bir saat sonra getir değişmezler
üretici size uyumlu seti yollamış ki yollamak zorunda değil
evet herkes zor para kazanıyor, ama üretici de zor para kazanıyor, sizin paranız değerli haklısınız ama üreticinin de parası değerli, siz kargo ücreti verdim diye sinirlendiniz üretici de adam çakma oring almış uymayınca benden istedi diye sinirli olabilir...
bu ülkede amazon iade edeceğim ürünü istemedi paramı iade etti ehe ehe ehe diye yorum yapıldı, bu suistimal edildi ve artık amazon paket lastiği yollasa depoya isteyecek hale geldi, siz burada teşekkürler uzi bana paket yolladı set set oringler ve yedek camlar deseniz üç güne sinir krizi geçirtirler adama, elinde olmayan bile var gibi ister satmak için
bugün tam 2 saatimi heba ettiler 8de yemek yedim, trafikte oyalandım her kırmızıda bekledim, 2 kere de yola atlayanlara çarpıyordum zor frenledim, kızımı gülerek aldım kreşinden şarkı dinleyip dans ederek eve geldik hiç kızmadım, evdekilere de kötü kelime etmedim ve akşamım çok güzel geçti
birkaç kendini bilmeze kızıp ailemin akşamını mahvetmedim, gerek yok bunlara
hepi topu kargo parası, rezalet olmaktan fersah fersah uzakta bir durum... kısacası boş yere kendinizi strese sokuyorsunuz, hayat 30lira için sinirlenecek kadar uzun değil hele ki bu durumda sinirlenecek kadar hiç değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt