• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler CdD Aromaları İnceleme Alanı

Limon aromasını mtl de çok sevdiğim için direk gözüme çarpmıştı Limette. Heycanla bekliyorum yorumunuzu hocam ????

Saure Limette
Yeşil limon aroması olarak sunulan Saure Limette benim de merak ettiğim tatlardan biriydi. Gelir gelmez demlediğim ilk parti aromalarından biri olmasının sebebi bu. Limon riskli bir aroma. Asitli tadı ön plana çıktığı anda tatlar kaçabilir. Ama korktuğum olmadı. Yeşil limon tadı tuhaf bir biçimde hem ekşi hem tatlı yönüyle dengeyi kurdu. Tam ekşi bir aroma dediğiniz anda beliren bir tür tatlılık, belki de o asitli tadın önüne geçiyor ve içimi keyifli bir aromaya dönüşüyor. Her zamanki 0.94 ohm bandından 1.20 bandına çıkıp denedim. Tat bana bir parça zayıf geldi. Kurulumum değiştiği için mi aldandım, yoksa olan biten bu kadar mı emin olamadım. Yine de bu aromayı tercih edeceklerin benim gibi %2,5 değil de en az 3-3,5 olarak demlemelerini tavsiye edebilirim. Sade ve tatlılı ekşili pürüzsüz bir limon tüketmek isteyenler gönül rahatlığı ile Saure Limette'yi tercih edebilir. CdD'ler beni sevindirmeye devam ediyor.
Not: Mtl tipi içimde, IDA Rda'da denedim.

Aprikose
Aprikose, bir kayısı aroması. Temiz bir kayısı tadı umdum, umduğumu da kısmen buldum. Kısmen diyorum ama bu tatla değil oranla alakalı bir durum olduğu için böyle söylüyorum. CdD aromaları özellikle meyve grubunda bu oran işini tam tutturamıyor. %2,5 ile gerçekten zayıf kaldı. %5 ancak kurtarır. Bu likite %2,5 daha aroma ekleyip öyle deneyeceğim. Tat güzel şeyler va'dediyor ama bu yüzde ile maalesef veremiyor.

Apfelkuchen
Elmalı turta aroması. Aroma oranı beni yine üzdü. Var bir şeyler, elma dokusunu hissediyorsunuz ama çok yetersiz kalıyor %2,5. Revize edip yeniden tadına bakacağım bunun da. Elma, Apfel'deki gibi değil. O net bir kırmızı elmaydı. Bunda hafif bir turta tabanı da hissediliyor. Ancak bu oranla o kadar zayıf kalıyor ki insan ne diyeceğini de şaşırıyor.

Cappucino
Aromayı henüz demlemeden kokusuna vuruldum. Sonra bir benzerlik kurdum: Bu koku Espresso kokusuna çok benziyordu. İki muhteşem koku. Ya nasip deyip %2,5 ile demledim. İlk nefeslerde o espresso kokusunu aldım ama sonradan süt tadı baskın çıktı. Tam bir kapuçinodan bahsedebiliriz bu anlamda. Espresso'yu da çok beğenmiştim ancak hatırlanacağı gibi 15 gün sonra tat ciddi anlamda zayıflamıştı. Yine aynısı olur endişesiyle bu sefer 30 değil 20 ml demledim. Espresso likitinin üstüne yoğun bir süt dökün, karşısınıza Cappucino çıkıyor. Gerçekçi. İkisi farklı aromalar olmasına rağmen ikisinden birini tercih etsem elim Espresso'ya gider. Ama akıllandım, az az demleyip içerim. Bununla beraber Cappucino da yabana atılacak bir tat değil. Sütlü espresso tadı almak isteyenlerin doğrudan tercihi olacaktır.

buradan bir adet tekil meyve ile bir tütün mix tavsiyesi verecek olsaydınız bu iki aroma ne olurdu?
Ve bir adet harici sert tütün tavsiyesi

Tütünlü odunsu aroma tavsiyeniz varmı?

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt