• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler CdD Aromaları İnceleme Alanı

CDD aromaları toplu olarak ilk esfde tedarikçi olarak geleceğini öğrendiğimde çok sevinmiştim, çünkü daha önce denemiştim y.dışından bir arkadaşım getirmişti. Tedarikçi geldiğinde hepsinden yollamıştı tester denemiştim suda çözünmelerinde problem yoktu, yazmıştık baya bu aromalar üstüne o konuda ama tedarikçiliği bitince konular kapandı tabi bizim yazdıklarımızda uçtu gitti. :)

CDD aromaları hala kullanıyorum FE ile birlikte çünkü tütün gamında seri olarak bulabileceğimiz başka aroma TR içinde bulunmuyor. CDD bence çalkala iç tarzı aromalardan fakat 1 hafta yeterli demleme için fazla bekletmeye gerek yok bence... Çalkala iç yapınca yada 1-2 saat bekleyince falan çiğ geliyor bana tadları...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Esf'de konuları inceleme alanına açıyorum, onlar İlke Kimya'ya taşıyorlar. Yazınızda aromaları nereden aldığınızı yazdığınız anda doğruca tedarikçi sayfasında buluyorsunuz kendinizi. Tedarikçi tedarikçilikten çıkınca da tüm yazılar buhar oluyor. O yüzden ben yazdıklarımı yedekliyorum. Emeğin hiç olması kadar kötü bir şey yok.

Espresso
Kokusu ile beni can evimden vuran Espresso'yu dün gece Spica Pro'da denedim. Benim için klasikleşen bir kurulum ile: Temco Kanthal A1 28 GA, 2 mm kılavuz, 6 tur aralıklı sarım, CB Prime pamuk. Bugün de aynı kurulumu IDA için yapıp bir de onda denedim.

Acı, kavruk bir tat beklentisi ile yola çıktım. Çünkü kokusu daha evvel de belirttiğim gibi bu yönde idi. Koku olayını yine hatırlayalım: Bende İtalyanların kahvesi espressoyu değil, bizim milli kahvemiz Türk kahvesini çağrıştırmıştı. Ancak likit formunda tadına baktığımda işler biraz değişti.

Türk kahvesi tadı gitti, yerine biraz tatlılık barındıran fakat bu haliyle de çok hoşuma giden bir kahve tadı geldi. Bu tatlılık konusunda bazı soru işaretlerim var. Kullandığım nbase Nirvana serisinden MMS olduğundan bu tatlılık oradan gelebilir. Bunu daha nötr bir VG karışımı ile denemek gerekir diye düşünüyorum. Mesela Carlo gibi bir VG.

İçimi inanılmaz keyifli bir kahve aroması bu. Gece denedikten sonra bende kalan kokuyu yakalayan ve kahve içmeyi çok seven eşim "kahveyi ne zaman içtin?" diye sordu bana. :) Ağızda kalan o kahve kokusu da enfes.

Bahsettiğim tatlılık Spica Pro'da daha fazla hissedildi ama ben yine de Spica Pro yorumunu (içiminin pürüzsüzlüğünden sebep) daha çok sevdim. Bütün bir gün bu aromayı içerim ama yine de bıkmam gibime geliyor.

O tatlılığı espressonun üstündeki köpüklere benzetebilirim. Hafif bir kremayı andıran bir yönü var.

Genel toplamda sözümün arkasındayım. CdD Espresso klas bir kahve aroması. Kahve konusunda gurmeleşmiş vaper dostlarımızı mutlu eder mi bilmiyorum ama ortalama bir kullanıcıyı, kahve ile de arası iyiyse yahut kahve aromalı likitler deneyip de henüz aradığını bulamayan birini sevindirecektir.

%2,5 ile tam performans. Üzerinden biraz daha vakit geçtiğinde neler olacak birlikte göreceğiz. Ama 24 saatlik demleme ile ben bir çiğlik, oturmamışlık hissi almadım. Bu anlamda da büyük bir avantajı elinde bulunduruyor CdD Espresso aroması.

Apfel
İlginç bir elma aroması ile karşı karşıyayız. Çok kısa olarak şöyle özetleyeyim: Kırmızı elmaları bilirsiniz, bazen onlar "koflaşır." Hani elmayı ısırmadan kütür kütür bir elma hayal edersiniz de o yumuşamış elma sizi hayal kırıklığına uğratır. İşte o tat CdD Apfel. :) Hayal kırıklığına uğratma açısından söylemiyorum, o kof ve kırmızı elma tadını vermesi hususunda belirtiyorum. Bu kof kırmızı elma tadının nasıl bu kadar başarılı simüle edilebildiğine hayret ettim.

Hem Drop Rda'da ciğer, hem Major v2'de mtl deneyimi yaşadım. Drop'da tat inanılmaz derecede yoğun geldi. Bu aromayı ciğer için kullanacakların (eğer aşırı aroma sevmiyorlarsa) %2,5 bandına çıkmalarını tavsiye etmem. Major'de tat o derece yoğun değildi ama yine de bir tık az olsa daha sevimli olabilirdi. Aromayı bir miktar tükettikten sonra şişenin üstüne nbase eklemeyi düşünüyorum.

Genel toplamda yumuşak kırmızı elma tadını başarılı bir şekilde veren bir aroma olmuş Apfel. Aynı tür elma tatlarından sıkılanlar için sürpriz bir alternatif olabilir.

Kasekuchen
Dümdüz bir çizkek aromasını sade şekli ile içmek ister misiniz? Bir taban aroması bu. Çok belli. Ancak bu hali ile de garip bir şekilde içim keyfi sunuyor. Derinlerden hafif bir süt tadı da geliyor. Bu aromayı çeşitli likitlerinizde rahatlıkla taban aroması olarak kullanabilirsiniz. Çilek, elma gibi meyveli tatlara ya da limon gibi hafif asitli tatlara yakışacağını düşünüyorum. Elimdeki Amazon'a bir parça karıştırıp tatmak fikri geldi aklıma mesela. Ondaki tart tadını biraz daha öne çıkarabileceğini hayal ediyorum. Ciğerde denemedim ama onda bile oluru var gibi duruyor. Uzun süreli kullanımda baygınlık verecektir. Arada rdalar ile kısa kısa içmek keyifli olabilir. Ben IDA rda'da denedim. Sade, hafif süt tadı barındıran, başarılı bir taban aroması olarak notumu aldım. %2,5 dolu dolu yetti. Tatta bir eksiklik ya da fazlalık hissetmedim.

Banana Schoki
Muzlu çikolata şöleni. Üç kelimeyle böyle ifade edebilirim. CdD'ler beni hiç şaşırtmıyor. Özellikle tütün dışındaki lezzetleri nokta atışı. İlke Kimya'nın sayfasındaki görsel inanılmaz başarılı. Muzları dilimleyin, üzerine sıcak bir çikolata dökün. İşte size Banana Schoki. Muz tadı daha arkada, çikolata tüm aromayı çevreliyor. Bayat, eskimiş bir çikolata tadı değil. İnsanın boğazına yapışıp kalan bir çikolata da değil. Ön planda olmasına rağmen ağır bir tat da değil. Her şey son derece iyi ayarlanmış bu aromada. Üzerine sıcak çikolata dökülmüş bir muzu ağzınıza attığınızda ne hissediyorsanız Banana Schoki'yi buharladığınızda da onu hissediyorsunuz. Fazla söze gerek yok. Bu iki tadı sevenler kaçırmasın.

Merhabalar,

İlke Kimya CdD serisini getirmeye devam ediyor. Dikkatli arkadaşlar son günlerde pek çok yeni CdD aromasının stoklara girdiğini görmüşlerdir.

Biz de incelemelerimize devam edeceğiz. Aşağıda adını yazdığım aromaları peyderpey yorumlamayı deneyeceğiz:

Saurer apfel
Bananen creme
Kokosnuss
Gummibarchen
Menthol
Cappucino
Cola
Waldfrüchte
Saure limette
Apfelkuchen
Aprikose
Tabak No 116
Tabak No 13
Tabak No 178
Tabak No 246
Tabak No 19

CdD'ler demleme süresi istemediğinden dörder beşer demleyip yorumlamaya hemen geçeceğim. Aşağıdaki aromaları bugün demledim:

Aprikose - Kayısı
Apfelkuchen - Elmalı turta
Cappucino - Kapuçino
Saure Limette - Yeşil limon

Screenshot_20200104_162319.jpg

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt